11 Ağustos 2013 Pazar

TabuKıran Fanzin #1 EDİTÖRDEN

TabuKıran Fanzin #1 Arka Kapak

Merhaba hayatın tüm sıradanlığından bunalmış ama her şeye rağmen sesini çıkarmayan, her gün aynı şeyleri yapan ve giderek robotlaşan insanlık. TabuKıran tabularınızı yıkmaya geliyor. İnsan olduğunuzu kanıtlamak için size ne yapmanız gerektiğini söylemeye geliyor. Size kıçınızı o eski sofadan kaldırıp televizyonu kapat ve bir kitap oku demeye geliyor. Hep birlikte içine sıçtığımız dünyaya bir şeyler borçlu olduğumuzu hatırlatmaya geliyor.

Popüler kültüre karşı, burjuvanın değil sokağın edebiyatını yapmaya, sizin sesiniz olmaya geliyoruz. Kimi zaman ölüm döşeğinde bir adamın, kimi zaman parklarda sabahlayan bir sarhoşun kimi zaman ise hayattan bunalmış, aşağılanmış bir fahişenin hikayesini bulacaksınız bu dergide. Yani sokağın hikayelerini. Bizler sokakların gerçek sahibi şehrin kötü çocuklarıyız. Bir şeylerin farkında olan ve sisteme karşı herkes biziz aslında…

Şu anda güçlü bir yazar kadromuz yok, sadece kendi yazılarımızla hazırladık bu dergiyi. Daha sonraki sayılarda sizden gelen yazı, şiir, çizim v.b eserlere de yer vereceğiz. Her konuda eserlerinizi bize gönderebilirsiniz. TabuKıran senindir unutma “Bizim için önemli olan ne düşündüğün değil düşünebilmendir”

TabuKıran kafası estiğinde çıkar! Aynı bizim gibi. Kafamız ne zaman eser de bir şeyler karalamak istersek o zaman sizlere ulaşacağız. Bize daha sık ulaşmak isterseniz kıçınızı kaldırıp iki satır bir şeyler yazın.

TabuKıran yeryüzündeki tüm tabulara karşıdır. Cinselliğin utanılacak bir yanı olamaz! Tanrı ile konuşmak ne kadar normalse tanrı hakkında konuşmak da o kadar normaldir. Her şeyi konuşan, her şeyi yazan bir dergidir TabuKıran. Homofobiye, transfobiye, türcülüğe, ayrımcılığa, faşizme, ırkçılığa karşı sert bir duruştur.

İnsanlara insan olduklarını hatırlatmak, gerçekleri görmelerini ve aslında hepimizin bu büyük evrende değersiz birer varlıklar olduğumuzu haykırmak için varız.

Haydi çık sokağa, isyan et! Çocuklarla oyun oyna, bir sarhoşla muhabbet et, bir kitap al kendine, yeni insanlarla tanış, insan olduğunu ve yaşadığını kanıtlamak için bir şeyler yap…

barisazar@gmail.com
TabuKıran Fanzin Genel Yayın Yönetmeni

Barış Azar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder