14 Ocak 2014 Salı

TabuKıran Fanzin #4 EDİTÖRDEN

TabuKıran Fanzin #4 Arka Kapak
Merhaba! Size buradan böyle seslenmeye tam bir yıl önce başladık. Zaman ne çabuk geçiyor. Bir facebook sayfasından e-dergiye uzanan ve “fanzin dediğin basılı olur lan” kafasıyla size ulaşmamızı sağlayan bir yolculuk bu. Ömer Faruk bu yeni doğan çocuğa ismini verirken çocuğun büyüyeceğini hiç düşünmedi. Atakan facebook sayfasını kurarken benim atacağım mesajla fanzinin basılı hale geleceğini bilmiyordu. Berkay ve Tugay yolladıkları yazıların sadece facebook sayfasının içeriğini oluşturacağını sanıyordu.

İşte böyle başladı TabuKıran’ın hikayesi… 2012’nin Ekiminin sonlarına doğru TabuKıran fanzinin ilk sayısı hazırdı. 5 Kasım 2012de ise “Happy Guy Fawkes Day” ile aynı tarihe denk getirerek issue üzerinden e-fanzinimizi çıkardık. 2013’ün başında ise bir süredir kafamıza takılan fanzini basma hayalini de gerçekleştirerek sizin yazılarımıza dokunmanızı sağladık. Bizim ve arkadaş çevremizin yazılarıyla başladığımız yolculuk bir süre sonra hiç tanımadığımız insanların bize yazılarını göndermesiyle bambaşka bir boyuta geldi. TabuKıran senindir derken biz bu kadarını düşünmemiştik.

2013’ün ortalarında yedekçingene’nin yazı ve şiirlerinden oluşan “işeyin üzerime” adlı fanzin kitapla hep hayal ettiğimiz TabuKıran Alt Kültür Yayınları gerçek anlamda oluşmuş oldu.

Çok sayıda okuyucu mesajı aldık aslında birçoğu da olumluydu ama içlerinde geçtiğimiz aylarda gelen bir mesaj var ki onun yeri bizde ayrı. İkinci sayfadan itibaren okuyacağınız okuyucu mektubu bize o kadar samimi geldi ki gerçekten ilk defa bir şeyler başardığımızı hissettik. Bize her türlü eleştirilerini ya da isteklerini mail adreslerimizden ve facebook sayfamız üzerinden ulaştıran tüm okurlarımıza teşekkürler.

Kısacası tam 1 yıldır buradan size bir şeyler yazmaya ve sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Yeni fanzinler ve yeni fanzin kitaplar üretmek için uğraşıyoruz. Siz TabuKıran’ı ne kadar sahiplenirseniz biz o kadar büyüyoruz. Bu satırları okuduktan sonra “ben de burada bir şeyler yazmak istiyorum” ya da “benim de bir fanzin kitabım olsa, anne bizde niye yok” diyorsanız bize ulaşın.

“Okurlar TabuKıran’ı bizler kurduk onu geliştirecek olanlar sizlersiniz!”

barisazar@gmail.com
TabuKıran Fanzin Genel Yayın Yönetmeni

Barış Azar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder